Новини

Сергій Береснев: якості та тренди майбутнього HR

-Які тренди стануть значущими в найближчому майбутньому і як це змінить ринок праці? Які HR-проекти компанія планує реалізувати в найближчому майбутньому? В чому їх важливість?

-Вже багато років всі активно займаються діджиталізацією. Але останній коронавірусний період показав, що немає меж бездоганності і завжди є що допрацювати. Бізнес розуміє, як важливо мати регулярний зв’язок зі співробітниками, тому зараз всі масово почали розробляти корпоративні чат-боти. Так, про боти ми чули раніше, але вони були у одиниць і покривали в основному потреби рекрутинга. Наша компанія не стоїть осторонь, в проектах HR-команди стоїть розробка такого боту, який буде покривати усі ключові процеси. У достатньо короткі терміни ми плануємо запустити чат-бот з основним фокусом на рішення щоденних рутинних питань наших співробітників з мінімальною необхідністю звернень в центри експертизи. По суті ми хочемо перевести максимальну кількість сервісів для персоналу в телефон, і чат-бот зможе стати персональним ейчаром, бухгалтером, тренером і наставником в період адаптації. Це також чудовий інструмент донесення необхідної інформації, джерело останніх новин Компанії, а також засіб для отримання зворотного зв’язку та ініціатив. Також бот зможе стати першою точкою контакту з потенційними працівниками, дати їм вичерпну інформацію про життя Компанії і відповісти на важливі питання, допомогти їм визначитися зі своєю роллю в Компанії, і організувати зустріч з відповідальними співробітниками. 

Другий тренд – це звичайно піклування про фізичне і ментальне здоров’я співробітників. І знову нам допоміг Коронавірус. Зараз важко уявити велику системну компанію хоча б без страховки від Covid. Але в боротьбі за збереження персоналу і залучення талантів роботодавці все більше інвестують в цей напрямок. Повний пакет страхування, сервіси психологічної підтримки співробітників, можливість працювати віддалено, заохочення здорового способу життя – все це скоро буде сприйматися стандартним, як прийнято називати гігієнічним набором, який входить в соц.пакет співробітника. Ті компанії, які першими зберуть всі ці «плюшки» разом, стануть більш бажаними роботодавцями і в довгостроковій перспективі будуть мати кращий внутрішній і зовнішній HR-бренд.

В нашій компанії вже достатньо розвинутий цей напрямок – всі співробітники, які пройшли випробувальний термін, отримують повну страховку, у нас частково віддалений формат роботи для офісних працівників, в період локдаунів майже всі працюють віддалено, ми всіх забезпечуємо засобами індивідуального захисту. Як тільки стартувала інтеграція, ми почали серйозно розглядати сервіси психологічної допомоги. Ми проводимо пілотний проект по wellbeing, щоб зрозуміти інтерес серед співробітників. Якщо це покаже свою ефективність, то будемо масштабувати і розвивати.

-Які якості необхідні HR майбутнього, щоб ефективно управляти людським капіталом в умовах невизначеності, в умовах криз неекономічної природи, як зараз?

-Послідовність і системність, лідерство и емоційний інтелект, адаптивність і оперативність. Цей список можна продовжувати ще довго. Сучасний HR повинен розуміти специфіку бізнесу, як його робота впливає на загальний результат, як робити так, щоб кожен співробітник, знаходячись на своєму місці, був максимально залучений та ефективний. Дуже важливими є здібності до ведення переговорів, на всіх рівнях. Вкрай важливо заручитися підтримкою СЕО і знайти спільну мову, домовитися з командою ТОП-менеджменту про правила гри, надихнути HR команду на реалізацію задуманого, ну і звичайно, правильно побудувати комунікації з колективом і підтримати високий рівень залученості в роботу.