Новини

Що потрібно знати про першу співбесіду

Перша співбесіда — неминучий етап у житті кожного. У когось він прийде дуже рано, а хтось буде його максимально відтягувати. Попри це, відчуття від першої співбесіди, фактично нічим не буде відрізнятись.

Давайте разом розберемося, як скласти приємне враження та отримати омріяну роботу.
До кожного з нас рано чи пізно приходить усвідомлення того, що тільки одних теоретичних знань замало, потрібно почати теорію впроваджувати в практику. В більшості випадків саме це і спонукає нас почати шукати першу роботу чи стажування. Напевно вам знайоме відчуття, коли, після вивчення статей, перегляду відео та блогів досвідчених HR-ів, ви намагалися скласти та розмістити своє перше резюме, а далі… бентежне очікування на відповідь.
Аж ось до вас телефонує невідомий номер: вас нарешті запрошують на першу співбесіду і поруч із радістю одночасно виникає безліч запитань. Як себе поводити? Про що варто обов’язково розповісти, а про що краще промовчати? До яких питань слід підготуватися?
Половина вашого успіху на співбесіді – це володіння інформацією про саму компанію: продукти, специфіка, напрямок та інше. Це все доступно у вільному доступі на просторах інтернету, достатньо просто знайти вільний час, щоб ознайомитись із цією інформацією.
На диво основною із переваг буде твоя відкритість та чесність. Бажання здатися не тим ким ви є насправді, нещирість, вигадані навички та попередній досвід відразу стають помітними для професійного рекрутера чи керівника. А ось твої особисті якості, харизма, сильні сторони та навіть незвичні таланти – це саме те, що зможе перехилити ваги на вашу користь.
Важливо не нехтувати такими, здається на перший погляд, простими речами, як доброзичливість, дисциплінованість, завзятість та ввічливість. Мало хто захоче в майбутньому мати справу із невідповідальним та неорганізованим працівником.
Хвилювання однозначно не буде вам на руку, його краще загубити десь дорогою на співбесіду. І найголовніше – запам’ятайте, не позитивна відповідь є найважливішою, а досвід, який ви отримаєте і зможете використовувати для себе в майбутньому.

P.S: Будь-який результат – це, перш за все, цінний урок.